Główna » 2012 » Grudzień » 15 » Atak w szkole podstawowej w Connecticut. Napastnik w jednej klasie zastrzelił własną matkę i 20 jej uczniów
01:08
Atak w szkole podstawowej w Connecticut. Napastnik w jednej klasie zastrzelił własną matkę i 20 jej uczniów
Do dzieci w szkole podstawowej w Newtown w stanie Connecticut strzelał 24-letni Ryan Lanza - informują amerykańskie media. W jednej z sal napastnik zastrzelił swoją matkę i 18 jej uczniów. Dwoje dzieci zmarło po przewiezieniu do szpitala. Wcześniej zamordował także swojego ojca.

Atak w Connecticut. Napastnik zastrzelił w klasie 18 uczniów. Dwoje kolejnych zmarło w szpitalu

Do dzieci w szkole podstawowej w Newtown w stanie Connecticut strzelał 24-letni Ryan Lanza - informują amerykańskie media. W jednej z sal napastnik zastrzelił swoją matkę i 18 jej uczniów. Dwoje dzieci zmarło po przewiezieniu do szpitala. Wcześniej zamordował także swojego ojca.

Niektóre źródła mówią nawet o większej liczbie ofiar. Uczniowie szkoły zostali ewakuowana, pokrwawione dyieci były wyprowadzane z zamkniętymi oczami. Zajęcia w pozostałych szkołach w okolicy zostały odwołane. Większość ofiar zginęła na miejscu. Dwoje dzieci zmarło w szpitalu.

Napastnik nie żyje

Policjanci przybyli na miejsce ok. godziny 9.40 czasu lokalnego. Z pierwszych doniesień lokalnych mediów wynika, że ciało napastnika w znaleziono w jednej z klas. Według najnowszych informacji, zabójcą jest Ryan Lanza, pochodzący z Newtown 24-latek. W domu rodziców Lanzy policja znalazła ciało jego ojca. Napastnik zabił także swoją matkę. Jej ciało odnaleziono wśród ofiar masakry w szkole. Pracowała tam jako nauczycielka.

Z relacji "New York Times" wynika, że napastnik wszedł do klasy, w której uczyła jego matka, zastrzelił najpierw ją, a potem 18 dzieci w tej samej klasie. Potem zabił też sześciu innych dorosłych. Według telewizji CNN wśród ofiar jest dyrektor oraz szkolny psycholog.

Napastnik był ubrany na czarno, miał ze sobą cztery sztuki broni palnej oraz kamizelkę kuloodporną.

CNN doniosło, że na zdjęciach robionych z powietrza widać policjantów biegnących do lasu z psami, z czego wniosek, że był prawdopodobnie drugi napastnik. Policja przeszukuje też samochody zaparkowane w okolic szkoły. Młodszy brat sprawcy piątkowej masakry w szkole w Newtown jest przesłuchiwany jako możliwy drugi napastnik.

Drugi z braci sprawcy masakry został znaleziony martwy w stanie New Jersey - poinformowała telewiyja CNN.

"Usłyszałam strzały. Schowaliśmy się w rogu klasy"

Do ataku na szkołę doszło ok. godz. 9 rano. Uczęszcza do niej 600 uczniów, to dzieci w wieku 5 - 10 lat. - Usłyszałam około siedmiu głośnych strzałów. Nauczycielka kazała nam biec do rogu klasy. Tam się wszyscy schowaliśmy. Wtedy słyszałam kolejne strzały - mówi portalowi NBCNews.com jedna z uczennic. Dodaje, że nauczyciele kazali uczniom ukryć się w biurze. "Potem przyszedł policjant i kazał nam wybiec na zewnątrz" - mówi uczennica. Policjanci, którzy ewakuowali dzieci kazali im zamykać oczy.

Na miejscu jest policja i karetki pogotowia. Policję w Newtown wspiera wojsko. Portal newtownbee.com opublikował zdjęcia z ewakuacji Sandy Hook Elementary School. Widać na nich płaczące dzieci wyprowadzane ze szkoły przez policję.

Kategoria: W świecie | Wyświetleń: 522 | Dodał: Merlin | Tagi: Atak w szkole | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
Яндекс.Метрика Flag Counter
VIP promotion - Only the right people on your site! Реферальные банеры WMrub - сервис рекламных решений! WMRFast - лучшее место для заработка SEO last - Система заработка и продвижений!RuCaptcha - заработай на вводе каптч