Główna » 2013 » Wrzesień » 15 » CBŚ rozbiło grupę przestępczą zajmującą się produkcją narkotyków. Mieli największe laboratorium MDMA w Europie
12:03
CBŚ rozbiło grupę przestępczą zajmującą się produkcją narkotyków. Mieli największe laboratorium MDMA w Europie
CBŚ

Funkcjonariusze CBŚ we współpracy z Federalną Policją Belgii rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się produkcją narkotyków syntetycznych. Policjanci przechwycili blisko 28 t nielegalnych produktów o czarnorynkowej wartości ponad 74 mln zł. Zatrzymano 14 osób.
Jak informuje policja, do skutecznie przeprowadzonych działań przyczynili się policjanci zCentralnego Biura Śledczego, którzy od kilku miesięcy prowadzili wspólnie z Federalną Policją Belgii działania mające na celu rozbicie zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się masową produkcją narkotyków syntetycznych. Efektem było zlikwidowanie dwóch laboratoriów działających niezależnie od siebie na terenie Belgii. Były to linie produkcyjne służące do masowej produkcji i dystrybucji środków psychotropowych MDMA, stanowiących narkotyki syntetyczne.

W jednym z tych laboratoriów ujawniono 1700 kg MDMA w fazie produkcji oraz 1684 kg gotowego MDMA. Ponadto policjanci zabezpieczyli również 24 t różnego rodzaju substancji chemicznych. Są to rozmaite odczynniki chemiczne służące do masowej produkcji narkotyków. Funkcjonariusze dotarli do kolejnego miejsca, w którym znajdowały się zabronione prawem substancje. Tym razem trop doprowadził śledczych do Holandii, gdzie w jednym z magazynów przejęli kolejne 400 kg MDMA. W tym samym czasie przeprowadzono przeszukania posesji na terenie całej Europy, w tym ośmiu w Polsce.

"To nie byłoby możliwe bez polskich policjantów"

Zatrzymano 14 osób w wieku od 21 do 49 lat. Wśród nich jest sześciu Polaków, którzy brali udział w produkcji. Pozostali zatrzymani to obywatele Belgii i Rumunii. Łączna czarnorynkowa wartość zabezpieczonych substancji psychotropowych wynosi ponad 74 mln zł. Zlikwidowane laboratoria narkotyków syntetycznych są największymi, jakie zdołano ujawnić w historii Europy. Sprawa prowadzona jest przez stronę belgijską, przez federalnego prokuratora Belgii.

Podinspektor Grażyna Puchalska z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji powiedziała, że polscy policjanci uczestniczyli w likwidacji dwóch największych w Europie linii syntetycznych narkotyków. - Biorąc pod uwagę ilość zabezpieczonych substancji, wyprodukowanego już narkotyku, sposób zorganizowania logistycznego i technicznego, można powiedzieć, że były to największe laboratoria narkotyków syntetycznych - zaznaczyła.

- W momencie gdy okazało się, że jest potrzebna współpraca międzynarodowa policjantów, polscy policjanci natychmiast włączyli się do akcji i ten wynik nie byłby możliwy bez ich działania. Przy sprawach takiej rangi, na tak wysokim poziomie, niezbędna jest współpraca policjantów z różnych krajów - powiedziała Puchalska. 
Kategoria: W świecie | Wyświetleń: 698 | Dodał: Merlin | Tagi: MDMA, CBŚ, narkotyk | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
Яндекс.Метрика Flag Counter
VIP promotion - Only the right people on your site! Реферальные банеры WMrub - сервис рекламных решений! WMRFast - лучшее место для заработка SEO last - Система заработка и продвижений!RuCaptcha - заработай на вводе каптч