Główna » 2013 » Lipiec » 9 » Krakowskie Spotkania Poetów.
00:30
Krakowskie Spotkania Poetów.
Krakowskie Spotkania Poetów 2013

Krakowskie Spotkania Poetów 2013 (fot. Jakub Ociepa / Agencja Gazeta)

Od wielu lat wiadomo, że poeci najbardziej lubią się spotykać w Krakowie. Krakowskie Spotkania Poetów to nawiązanie do wydarzenia, które po raz pierwszy odbyło się w 2002 roku pod patronatem Czesława Miłosza.

Po śmierci noblisty Kraków doczekał się festiwalu jego imienia, ale poeta Adam Zagajewski zatęsknił do spotkań w dawnej formule i w tym roku podjął próbę ich reaktywacji. Bohaterami środowego wieczoru poezji w Muzeum Galicja na Kazimierzu byli Edward Hirsch, który wspiera Zagajewskiego w roli organizatora, Ishion Hutchinson, Ilya Kaminsky, Ryszard Krynicki, Katherine Larson, Penelope Pelizzon, Piotr Sommer, A.E. Stallings i Susan Stewart. Oprawę muzyczną zapewnili Maciej Kaziński (viola da gamba) i Frank Pschichholz (lutnia), a poprowadzenia podjął się Wojciech Bonowicz. Już dziś kolejna okazja do posłuchania poezji na żywo - o godz. 19 w PWST swoje wiersze będą czytać kolejni zaproszeni goście.

Kategoria: W Polsce | Wyświetleń: 658 | Dodał: Merlin | Tagi: Krakowskie Spotkania Poetów. | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
Яндекс.Метрика Flag Counter
VIP promotion - Only the right people on your site! Реферальные банеры WMrub - сервис рекламных решений! WMRFast - лучшее место для заработка SEO last - Система заработка и продвижений!RuCaptcha - заработай на вводе каптч