Główna » W świecie

Rzecznik palestyńskiego Hamasu w Kairze poinformował, że jeszcze dziś wieczorem w Strefie Gazy zacznie obowiązywać zawieszenie broni

- Porozumienie o zawieszeniu broni zostało osiągnięte. Zostanie ogłoszone o godzinie 21 (20 czasu polskiego) i wejdzie w życie o północy (23 czasu polskiego) - powiedział Ajman Taha.

Tymczasem rzecznik rządu Izraela Mark Regew powiedział CNN, że porozumienie o rozejmie nie zostało jeszcze sfinalizowane i że, jak się wyraził, "piłka jest wciąż w grze".

Zapowiedział ją kilka godzin wcześniej prezydent Egiptu Mohammed Mursi.

... Czytaj więcej »

Kategoria: W świecie | Wyświetleń: 440 | Dodał: Merlin | Data: 20.11.2012

W dniach 13 – 17 września 2012 roku Polskie Kulturalno-Oświatowe Towarzystwo „Odrodzenie” zorganizowało Dni Kultury Polskiej w Berdiańsku. Warto wspomnieć, że pod patronatem tego Towarzystwa przedsięwzięcia takiego rodzaju organizowywane są już od ponad kilkanaście lat. Stało się już tradycją, że Polacy Berdiańska w różny sposób prezentują swoją działalność w regionie i mają możliwość do bezpośrednich kontaktów z rodakami z Polski. Warto zaznaczyć, że imprezie tak wysokiej rangi patronuje Konsulat RP w Charkowie, w tym roku w osobie Konsula Piotra Matusiaka.

< ... Czytaj więcej »

Kategoria: W świecie | Wyświetleń: 571 | Dodał: Merlin | Data: 15.10.2012

Aleksandr Łukaszenka

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka stwierdził, że polscy obserwatorzy wyborów do niższej izby białoruskiego parlamentu mogą się na Białorusi nauczyć, jak należy przeprowadzać wybory.
- Przekażcie swoim polskim obserwatorom, żeby nauczyli się u nas, jak należy przeprowadzać wybory. (...) My bez polskich polityków połapiemy się, jak budować własne życie - oznajmił Łukaszenka, poproszony o skomentowanie wypowiedzi niektórych międzynarodowych obserwatorów, w tym polskich, o niedemokratycznym przebiegu wyborów parlamentarnych na Białorusi.

... Czytaj więcej »
Kategoria: W świecie | Wyświetleń: 524 | Dodał: Merlin | Data: 23.09.2012

« 1 2
Яндекс.Метрика Flag Counter
VIP promotion - Only the right people on your site! Реферальные банеры WMrub - сервис рекламных решений! WMRFast - лучшее место для заработка SEO last - Система заработка и продвижений!RuCaptcha - заработай на вводе каптч