Główna » 2012 » Listopad » 20 » Zawieszenie broni w Strefie Gazy
22:02
Zawieszenie broni w Strefie Gazy

Rzecznik palestyńskiego Hamasu w Kairze poinformował, że jeszcze dziś wieczorem w Strefie Gazy zacznie obowiązywać zawieszenie broni

- Porozumienie o zawieszeniu broni zostało osiągnięte. Zostanie ogłoszone o godzinie 21 (20 czasu polskiego) i wejdzie w życie o północy (23 czasu polskiego) - powiedział Ajman Taha.

Tymczasem rzecznik rządu Izraela Mark Regew powiedział CNN, że porozumienie o rozejmie nie zostało jeszcze sfinalizowane i że, jak się wyraził, "piłka jest wciąż w grze".

Zapowiedział ją kilka godzin wcześniej prezydent Egiptu Mohammed Mursi.

- Prezydent Mohammed Mursi ogłosił, że farsa izraelskiej agresji przeciwko Strefie Gazy zakończy się we wtorek - poinformowała MENA, powołując się na wypowiedzi szefa państwa wygłoszone publicznie po pogrzebie jego siostry.

- Wysiłki, aby zawrzeć rozejm między palestyńską i izraelską stroną doprowadzą do pozytywnych efektów w następnych kilku godzinach - cytuje MENA jego słowa.

- Jesteśmy wszyscy bliscy porozumienia, to nie jest tajemnica - dodał.

Meszal zadeklarował wczoraj, że Hamas nie sprzeciwia się rozejmowi, lecz nalega na zniesienie przez Izrael blokady Strefy Gazy. Z kolei Izrael chciałby, aby rozejm obowiązywał przez 24 do 48 godzin. W tym czasie obie strony ustaliłyby warunki zawieszenia broni.

Dziś do Strefy Gazy przybyła delegacja szefów MSZ państw arabskich, aby zamanifestować "solidarność" z tą enklawą palestyńską, będącą celem bombardowań izraelskich - poinformował rząd Hamasu w Gazie.

Delegacja arabska "przekroczyła przejście w Rafah" na granicy pomiędzy Egiptem a południową częścią Strefy Gazy - podał rząd w komunikacie, precyzując, że delegacji arabskiej, na której czele stoi szef egipskiej dyplomacji Mohammed Amr, towarzyszy turecki minister spraw zagranicznych Ahmet Davutoglu.

Od środy, czyli od wybuchu obecnego konfliktu w izraelskiej ofensywie według źródeł medycznych zginęło w Gazie 121 Palestyńczyków, a 920 zostało rannych; od wybuchu rakiety palestyńskiej w Izraelu zginęło trzech Izraelczyków.

Tak wczoraj wyglądało bombardowanie Strefy Gazy


Kategoria: W świecie | Wyświetleń: 423 | Dodał: Merlin | Tagi: Zawieszenie broni, w Strefie Gazy | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
Яндекс.Метрика Flag Counter
VIP promotion - Only the right people on your site! Реферальные банеры WMrub - сервис рекламных решений! WMRFast - лучшее место для заработка SEO last - Система заработка и продвижений!RuCaptcha - заработай на вводе каптч